2. Érdi VSE 16 9 4 3 32-23 31

Otthon: 7 5 1 1 15-8 16
Vendég: 9 4 3 2 17-15 15

Az utóbbi években már megszokhattuk, hogy az Érd rendre az élboly tagja. Ez annak is köszönhető, hogy a csapat gerince évek óta együtt van.

Limpergerék remekül kezdték a bajnokságot. Első öt meccsükből 13 pontot szereztek, pont annyit, mint az Ajka. A MOL Vidi II. hazai legyőzése után (2-1), egymást követően kétszer is Csepelre látogattak. A Tintahalak ellen hátrányból fordítottak (1-2), míg a Csepel FC-vel mérkőzve már nem tudták megszerezni a három pontot (2-2). Otthon legyőzték a BKV-t (3-1), majd magabiztos játékkal sikerrel jártak Andráshidán (0-3).

A 6. fordulóban váratlanul vereséget szenvedtek a Ménfőcsanaktól (1-2). Ráadásul Érden. Ez volt ősszel az egyetlen hazai kudarc.

Egy gólgazdag óbudai összecsapás következett, ahol a hazaiak a 90. percben egyenlítettek (3-3). Csak kínkeservesen, Kelemen Patrik 74. percben szerzett góljával tudták legyőzni az Érdre látogató Dunaharasztit (1-0). Úgy utaztak Ajkára, hogy amennyiben nyerni tudnak, pontszámban beérik a hazaiakat. A mindvégig izgalmas összecsapás után, viszont 6 pontra nőtt a hátrány (2-0). A 10. fordulóban a Pénzügyőrt fogadták, amelyet egy nagy hajrá után sikerült legyőzniük (4-3). Felcsúton csaknem lemásolták az előző forduló eredményét (3-3). Viszonylag könnyen verték a Pápát (3-0).

Ezt követően Nagykanizsán is diadalmaskodtak (0-1). Ekkor 8 ponttal voltak lemaradva az Ajkától, és 5 pont volt az előnyük a 3. helyezett Kerülethez képest. Érden pontot veszítettek a Sárvár ellen (1-1), majd következett a bajnokság harmadik veresége, Komáromban (3-1). A tavaszról előrehozott meccsen, másodszor is legyőzték a Vidi tartalékjait (1-2).

Bár még hátravan 14 forduló, de reálisan nézve, az Ajkát már aligha érik utol, a 13 pont hátrány túl nagy ahhoz, de nem lesz könnyű a második helyet sem megőrizniük.

A csapat legjobb gólszerzője Koós Gábor, aki 9 alkalommal volt eredményes.