Esélylatolgatás. NB III Közép csoport, 2019/2020. 6. forduló

Riporter kerestetik! Körkapcsolás NB3-as mérkőzésekről. Csatlakozz Te is! Ha kint vagy egy meccsen és van internetes eszközöd, vagy bárhonnan információval rendelkezel, akkor írd meg a Facebook csoportba, hogy miként áll a mérkőzés (hányadik perc és mennyi az állás), feltölthetsz fényképet és videót is!  Mérkőzésbeszámolót, valamint interjút is szívesen fogadunk!

Falusi Zoltán mondta el véleményét a forduló mérkőzéseivel kapcsolatban: Negyvenes évei végén jár, serdülőként egy helyi megyei osztályú csapatban játszott, majd a kilencvenes években közel tíz évig a helyi kispályás labdarúgó bajnokságban. A Dunaújvárosnak drukkol 1977 óta. Rendszeresen jár annak mérkőzéseire, ezt csak a katonaidejében hagyta ki. Hobbija a túrázás.

2019.09.08. (vasárnap) 16:00 óra

BUDAPEST HONVÉD-MFA II. – IVÁNCSA KSE

Nincs igazán jó passzban a Honvéd MFA. Az Iváncsa pedig az utolsó utáni percben bukott el két pontot az előző heti rangadón. A hazai pályán még nyeretlen hazaiak most sem esélyesei az összecsapásnak. A vendégek összeszokottabbnak tűnnek, ráadásul idegenben még veretlenek. Minden mellettük szól. Ilyenkor szoktak meglepetések történni…most nem fog. Tipp: 1-3

KECSKEMÉTI TE HUFBAU – THSE-SZABADKIKÖTŐ

Jól jött a kecskemétieknek az előző heti idegenbeli győzelem, akik nyilván az élmezőnybe vágynak. Az ehhez vezető úton sikeresen kell venni olyan akadályokat, mint a mostani. A vendégek súlyos verést kaptak az előző fordulóban a Monortól, de ebben a csoportban már láttunk olyant, hogy egy csapat egy súlyos vereség után áll talpra… Tipp: 3-0

MONOR – PÉCSI MFC

Még csak a hatodik fordulónál járunk, de bátran kijelenthetjük, hogy ez az ősz rangadója. A két legjobb formában lévő csapat találkozik. Ha a Monor győz, előz, ha a Pécs, akkor megugrik riválisai elöl. Döntetlennél marad minden ugyanígy. A Monor már nyert rangadókat, ráadásul idegenben! A Pécs még nem találkozott erősnek mondható csapattal, így egy jó erőfelmérő lehet ez nekik. Megjósolhatatlan a találkozó végkimenetele. Mindkét csapat gólerős, mindkét csapatnál stabil a védelem. Reméljük azért nem egy gól nélküli összecsapást hoz az ősz mérkőzése… Tipp: 2-1

RÁKOSMENTE KSK – DUNAHARASZTI MTK

A nagy pécsi pofon után hazai pályán bizonyíthat a rákosmentei csapat (ebben a bajnokságban úgy tűnik minden csapat készülhet Pécsen egy nagy pofonra…).Kérdés mennyire viselte meg ez a hazaiakat, mert elméletileg nem okozhatna gondot a tabella hátsó részén helyet foglaló harasztiak legyőzése… Tipp: 2-0

DABAS-GYÓN FC – FC DABAS

A városi rangadón úgy tűnhet mintha a hazaiak lennének egy árnyalatnyit jobb formában. Céljaik eléréséhez a bennmaradáshoz hozniuk kéne ezt a nyerhetőnek tűnő összecsapást. A vendégek előszeretettel szaladgálnak bele kisebb-nagyobb pofonokba és szereplésük elmarad a várttól. Persze a találkozó teljesen háromesélyes. Tipp: 0-0

TAKSONY SE GP SOLAR – DUNAÚJVÁROS

Az egyszerű újvárosi szurkoló a legutóbbi Kozármisleny elleni mérkőzés második félidejében már-már úgy érezhette, hogy végre a Dpase-t látja…Ha ezt a formát és játékot át tudná menteni az újvárosi csapat akkor joggal reménykedhetne a pontszerzésben a pécsi súlyos vereség után egyre inkább magára találó Taksonnyal szemben… Tipp: 1-1

HR-RENT KOZÁRMISLENY – KELEN SC

Nagyszerű mérkőzés után értékes ponttal térhettek haza a baranyaiak Dunaújvárosból, elsősorban remek első félidei játékuknak köszönhetően. Előtte egy héttel pedig hazai pályán parádéztak a Dabas ellen. Talán elindult valami Kozármislenyben… A vendégek egyelőre nem érzik a harmadosztály ritmusát, pontszerzésük itt meglepetés lenne. Tipp: 4-0

SZEKSZÁRDI UFC – SZENTLŐRINC SE

Két jó formában lévő csapat randevúja Szekszárdon. A hazaiak még veretlenek odahaza, ráadásul látványosan nyerték az utolsó hazai találkozójukat és közben idegenből is hoztak három pontot. A vendégek az utolsó utáni pillanatban mentettek pontot Iváncsán. Bár a hazaiak jó formában vannak, talán mégis könnyebb dolguk lesz most. Tipp: 2-2