Esélylatolgatás. NB III Közép csoport, 2018/2019. 30. forduló

Riporter kerestetik! Körkapcsolás NB3-as mérkőzésekről. Csatlakozz Te is! Ha kint vagy egy meccsen és van internetes eszközöd, vagy bárhonnan információval rendelkezel, akkor írd meg a Facebook csoportba, hogy miként áll a mérkőzés (hányadik perc és mennyi az állás), feltölthetsz fényképet és videót is!  Mérkőzésbeszámolót, valamint interjút is szívesen fogadunk!

Falusi Zoltán mondta el véleményét a forduló mérkőzéseivel kapcsolatban: Negyvenes évei végén jár, serdülőként egy helyi megyei osztályú csapatban játszott, majd a kilencvenes években közel tíz évig a helyi kispályás labdarúgó bajnokságban. A Dunaújvárosnak drukkol 1977 óta. Rendszeresen jár annak mérkőzéseire, ezt csak a katonaidejében hagyta ki. Hobbija a túrázás.

2019.06.02. (vasárnap) 17:30 óra

Iváncsa KSE – SZEOL SC

Az elmúlt fordulóban történetének legsúlyosabb harmadosztályú vereségét szenvedte el az Iváncsa, míg a Szeol a szegedi derbi után hagyta el vesztesen a pályát. Túl nagy tétje már nincs az összecsapásnak, az Iváncsa csúszhat még vissza esetleges vereség esetén akár a tizenkettedik helyre is. Az elmúlt két év szereplésének tükrében ez alighanem csalódás lenne a mezőföldiek számára, így valószínűleg mindent meg fognak tenni a győzelemért. Vajon a Szeol immár mindenféle teher és tét nélkül mire lesz képes? Tippem: 1-2

Paksi FC II. – Taksony SE T

Talán mindkét helyen örülnek, hogy vége a szezonnak. A Paks búcsúzik a harmadik ligától, nem tudott élni a menetközbeni esélyeivel, amelynek így kiesés a vége. Az újonc teljesítette a minimális célkitűzését, bennmaradt a harmadosztályban. Bár egy ragyogó ősz után, egy kicsit a kellemetlenebb tavasz miatt lehet keserű a szájuk íze… Tippem: 1-1

Kecskeméti TE – Rákosmente KSK

Az utóbbi évek legjobb szereplését produkálja a Rákosmenti csapat, az igen előkelő hatodik helyen állnak, és ha jól számolok, nyolcadiknál rosszabbak egy esetleges vereséggel sem lehetnek, hisz több a győzelmük, mint a riválisoké. Kecskeméten sem esélytelenek persze. Az alföldiek is elérték minimális céljukat a bennmaradást, hab lenne a tortán az első tízben végezni. Teljesen háromesélyes összecsapás. A vendégek talán most összeszokottabbnak tűnhetnek. Tippem: 1-2

Hódmezővásárhelyi FC – Szekszárdi UFC

Szépen búcsúzik az NB III.-tól a csongrádi csapat, parádés győzelmeket aratott mostanában. Talán kár, hogy ezek előbb nem sikerültek. A tolnaiaknak összejött a bennmaradás, így megnyugodhatnak végre. A hazaiakat érzem most jobb formában és az esetleges visszalépések miatt még az is előfordulhat, hogy bennmaradnak, de ehhez el kell érni a legjobb kieső helyet. Ez pedig csak győzelemmel sikerülhet. Tippem: 2-0

Kozármisleny FC – Pécsi MFC

A baranyai rangadó, amelyet talán szerencsésebb lett volna a bajnokság egy korábbi szakaszában rendezni. Túl nagy tétje most ugyanis már nincs. A Pécs egy remek tavaszba rondított bele legutóbb, a Misleny viszont épp egy gyenge tavaszon tudott kozmetikázni. Talán sokan emlékeznek a bajnokság előtti 5-0-ás felkészülési találkozóra. Hát sok víz lefolyt azóta a Dunán… Tippem: 2-2

Dunaújváros – Makó FC

Egy kicsit cikinek mondható vereséget szenvedett az Újváros a tíz emberrel küzdő fő rivális Honvéd II. ellen, amely még éppen megelőzhetik őket a tabellán. A biztos negyedik helyhez ugyanis még minimum egy pont kell. Úgy gondolom a már kiesett és motivációját vesztett Makó ellen nem is lesz gond pontot illetve pontokat szerezni, bár ne feledjük az utolsó Dunaújváros – Makó mérkőzésen a hazaiak az utolsó percben mentettek pontot…. Tippem: 4-0

Szeged-Grosics Akadémia – Budapest Honvéd-MFA II.

Alighanem ünneplésre készül a bajnok, amely az előző fordulóban is egy nagy riválist tudott legyőzni. Természetesen más célja nem lehet, mint győzelemmel búcsúztatni a harmadik ligát. Talán ezt próbálja még megakadályozni a Honvéd, ám úgy gondolom a szegedi örömünnephez sok szava most nem lesz. A szegedi csapatnak ezúton gratulálok a bajnoki címhez és sok sikert kívánok a második ligában! Tippem: 2-1

FC Dabas – Szentlőrinc SE

Bár a nagy álomról le kellett mondania, így is szép évet zár a vendég Szentlőrinc. A Dabas nagyjából ott tart ahol tavaly, a középmezőny éléből nem igazán sikerült feljebb lépni. Tétje csak annyi lehet az összecsapásnak, hogy a hazaiak megtudják-e szerezni a hatodik helyet. Tippem: 1-3