Esélylatolgatás. NB III Közép csoport, 2018/2019. 29. forduló

Riporter kerestetik! Körkapcsolás NB3-as mérkőzésekről. Csatlakozz Te is! Ha kint vagy egy meccsen és van internetes eszközöd, vagy bárhonnan információval rendelkezel, akkor írd meg a Facebook csoportba, hogy miként áll a mérkőzés (hányadik perc és mennyi az állás), feltölthetsz fényképet és videót is!  Mérkőzésbeszámolót, valamint interjút is szívesen fogadunk!

Falusi Zoltán mondta el véleményét a forduló mérkőzéseivel kapcsolatban: Negyvenes évei végén jár, serdülőként egy helyi megyei osztályú csapatban játszott, majd a kilencvenes években közel tíz évig a helyi kispályás labdarúgó bajnokságban. A Dunaújvárosnak drukkol 1977 óta. Rendszeresen jár annak mérkőzéseire, ezt csak a katonaidejében hagyta ki. Hobbija a túrázás.

2019.05.26. (vasárnap) 17:30 óra

Szentlőrinc SE – Iváncsa KSE

Bár nagyon úgy tűnik a Szeged-Grosics lehet a bajnok, a szezonnak még nincs vége és még minden lehet.. ameddig létezik a legkisebb esély is, addig a hazai csapatnak kutya kötelessége azt megragadni. Mivel szegedi rangadó van a fordulóban, egy hazai győzelemmel akár az utolsó fordulóra maradhat a döntés feljutás ügyben. Hosszú ideje veretlenek a baranyaiak, a mezőföldiek idegenben pedig nem igazán acélosak. Hazai győzelemre tippelnék. Tippem: 2-1

SZEOL SC – Szeged-Grosics Akadémia

A bajnokság nagy rangadója egyben presztízs rangadó is. A hazai csapat már nem juthat fel és nem tudja a bajnokságot sem megnyerni már. Ám ezüstérmes még lehet. A vendégek ha győznek, akkor zsebben a bajnoki cím és a feljutás. Ha a Szentlőrinc iksszel, akkor pedig akár vereséggel is bajnok a Grosics. A semleges szurkoló azért szoríthat, hogy az utolsó fordulóban dőljön el egy bajnokság. Abszolút háromesélyes összecsapás. A hazai pálya előnye dönthet. Tippem: 1-0

Budapest Honvéd-MFA II. – Dunaújváros

Csata a negyedik helyért, amelynek megszerzéséhez a vendégeknek egy pont is elég. A Honvéd kiesőktől kapott ki hazai pályán, a Dunaújváros pedig nem tudott rangadót nyerni ebben a szezonban. Régóta nem győztek már a vendégek, a hazaiaknak pedig egy szépségtapasz lehetne az esetleges győzelem. Tippem: 0-1

Makó FC – Kozármisleny FC

A Makó hazai búcsúja a harmadosztálytól. Mindkét csapat elég régóta nyeretlen már, mindkettő mondhatni szerencsétlen vereséget szenvedett az elmúlt fordulóban. Kérdés talál-e még valami motivációt a hazai gárda? Talán annyit igen, hogy szépen búcsúzzon saját közönségétől. A vendégek szereplése is csalódás. Ők is tartoznak a szurkolóiknak annyival, hogy az utolsó két meccsre összekapják magukat. Tippem: 2-2

Pécsi MFC – Hódmezővásárhelyi FC

Szép tavaszt tudhat maga mögött a pécsi gárda és szereplésük én úgy érzem dicséretes, hiszen nagyon le voltak írva a szezon első felében. Régóta nem találtak legyőzőre és nem valószínű, hogy a már kiesett csongrádiak rondítanak bele a tavaszukba. Igaz ne feledjük a Honvédot is meglepték a vendégek két hete és két győztes mérkőzéssel maguk mögött érkeznek Pécsre. Tippem: 4-2

Szekszárdi UFC – Kecskeméti TE

A paksi pontszerzéssel alighanem megmenekül a kieséstől a Szekszárd, de még lehet a legrosszabb tizenharmadik. Ezt elkerülendő mindenképp pontot vagy pontokat kell most szerezniük. A vendégek elérték céljukat, bentmaradtak és ha az első tízben sikerülne végezniük, akkor elégedettek is lehetnek majd. Tippem: 1-1

Rákosmente KSK – Paksi FC II.

Végül is odaért a közép mezőny elejére a hazai csapat, így talán elégedettek lehetnek ezzel a szezonnal. Persze ezt még meg kell tartani. A vendégeknek nagyon kinéz a búcsú a harmadik ligától, halovány esélyük maradt már csak. Kérdés élnek-e vele? Tippem: 2-0

Taksony SE – FC Dabas

Egy nagyon szép idényt rondított el alaposan a hazai csapat, de úgy néz ki sikerül elérni alap céljukat a bentmaradást. A vendégek bár a közép mezőny elején tanyáznak, valahogy nem tűntek meggyőzőnek az idén…Váratlan és érthetetlen vereségek kísérik mindkét csapat útját, ezekre csak halvány szépségtapasz egy-egy győzelem. Háromesélyes a találkozó, minden lehet. Tippem: 1-1