Esélylatolgatás. NB III Közép csoport, 2018/2019. 28. forduló

Riporter kerestetik! Körkapcsolás NB3-as mérkőzésekről. Csatlakozz Te is! Ha kint vagy egy meccsen és van internetes eszközöd, vagy bárhonnan információval rendelkezel, akkor írd meg a Facebook csoportba, hogy miként áll a mérkőzés (hányadik perc és mennyi az állás), feltölthetsz fényképet és videót is!  Mérkőzésbeszámolót, valamint interjút is szívesen fogadunk!

Falusi Zoltán mondta el véleményét a forduló mérkőzéseivel kapcsolatban: Negyvenes évei végén jár, serdülőként egy helyi megyei osztályú csapatban játszott, majd a kilencvenes években közel tíz évig a helyi kispályás labdarúgó bajnokságban. A Dunaújvárosnak drukkol 1977 óta. Rendszeresen jár annak mérkőzéseire, ezt csak a katonaidejében hagyta ki. Hobbija a túrázás.

2019.05.19. (vasárnap) 17:30 óra

Szeged-Grosics Akadémia – Iváncsa KSE

Egyre inkább úgy tűnik, hogy a Szeged lehet a Közép-csoport bajnoka. Ám, hogy ez valóra váljon nem engedhető még meg a lazulás. Értékes ponttal tértek haza Szentlőrincről és szerencsés esetben már akár a hétvégén bajnokok lehetnek. Ehhez kell legyőzni az Iváncsát. A vendégek az előző fordulóban nem bírtak odahaza a vendég Dunaújvárossal és bár stabil középcsapattá értek, ennek a mérkőzésnek nem ők az esélyesei. Tippem: 2-1

FC Dabas – Rákosmente KSK

Bár voltak a Dabasnak fellángolásai és nem is állnak rossz helyen, de talán mégsem így képzelték el ezt a szezont Dabason. Nagyon szerencsés esetben még meglehet a negyedik hely is, ehhez most győzni kell. Nem mondanám, hogy az RKSK ott tart, mint az előző években, hiszen most nem voltak kiesési gondjai, de talán több volt bennük is… Tippem: 1-1

Paksi FC II. – Szekszárdi UFC

Igazi vérbeli kiesési és tolnai rangadó. A mezőny két Tolna megyei csapata közül az egyik búcsúzik a harmadosztálytól, na de, hogy melyik? Amennyiben nyer a Szekszárd, megmenekülhet, valószínűleg nem ők lesznek a legrosszabb tizenharmadikok. Ha a Paks nyer, még mindig marad két pont hátránya. Mindkét csapat veretlen az utolsó öt fordulóban. Kemény, igazi csata várható az NB III.-ért! Tippem: 3-1

Kecskeméti TE – Pécsi MFC

Talán kár volt a pécsieknek elszórakozni a hazai Paks elleni meccset, hisz ha győztek volna, már az ötödik helyen állhatnának… Ettől függetlenül remek tavaszt produkálnak és Kecskemétre sem esélytelenül utaznak. A hazaiak immár a biztos bennmaradás tudatában talán feloldódhatnak végre. Ősszel 2-2-t játszottak, ez véleményem szerint most is összejöhet. Tippem: 2-2

Hódmezővásárhelyi FC – Makó FC

Egy újabb megyei és kiesési rangadó. Szinte csak matematikai esélye maradt mindkét gárdának a bennmaradásra. Alighanem Csongrád megye két csapatot is veszít a harmadosztályból… a hazaiak ebben a szezonban még nem nyertek odahaza. Ennyivel tartoznak megmaradt híveiknek, hogy most ezt a meccset behúzzák. A Makó hitehagyottnak tűnik, de a mezőny két sereghajtójának találkozóján minden előfordulhat. Tippem: 1-0

Kozármisleny FC – Budapest Honvéd-MFA II.

Mindkét csapat szereplése a csalódás kategóriájába sorolható. A hazaiaktól azt hiszem mindenki többet várt, alighanem ők is maguktól. A Honvéd nem áll rossz helyen, de meglepő vereségek kísérik útját tavasszal. Lehetne kozmetikázni a csalódáson, de erősen döntetlen szagú összecsapásnak ígérkezik ez. Tippem: 1-1

Taksony SE – Szentlőrinc SE

Kissé elrontotta ezt a szép idényt a Taksony, de persze sima bennmaradásuk így is dicséretes. A Szentlőrinc az utóbbi fordulókban fontos rangadókat nem tudott megnyerni, így valószínűleg elúszik a bajnoki cím. Persze csak a harmincadik fordulóban ér véget a szezon és a remény hal meg utoljára… Tippem: 1-2

2019.05.19. (vasárnap) 19:00 óra

Dunaújváros – SZEOL SC

Nincs elmozdulás a korábbi évekhez képest Dunaújvárosban. A betonbiztos negyedik hely lesz meg most is, úgy tűnik.. Ebben a szezonban nem tudtak rangadót nyerni a hazaiak, talán most összejöhet a lényegében már tét nélküli mérkőzésen. A Szeolnak megvan a dobogós helyezés, ez már egy lépés előre a tavalyi szezonhoz képest. Jól szerepelnek mostanság, régóta nem találtak legyőzőre és matematikailag még az első helyre is befuthatnak… Nem lesz egyszerű dolga a Dunaújvárosnak… Tippem: 2-2