Magyar Kupa: LIPÓT PÉKSÉG SE (NB3) – ZTE FC (NB1) 3-1. Bieder Gábor volt a beszélgetőtársunk

• Előszőr is gratulálok az NB1-es Zalaegerszeg legyőzéséhez! A Lipót Pékségről eddig jobbára csak a finom sütemények jutottak eszünkbe, de most már a honi labdarúgásba is berobbantatok. Újoncként a harmadik helyen álltok az NB3 Nyugati csoportjában, emellett meneteltek a Magyar Kupában. Bemutatnád röviden az egyesületet?
  • Lipóton évek óta nagyon jó csapat “verődött” össze megyei első osztályban is, ám nem sikerült többízben a feljutás. 2008-tól kezdődően, 3 éven keresztül már volt az NB3-ban a csapat. Többé-kevésbé szép eredményeket ért el. Az áttörés 2019-ben volt, amikor is a csapat megnyerte a Győr-Moson-Sopron Megyei I.osztályt, a Keglovich László Megyei Magyar Kupát, illetve az Amatőr Magyar Kupát és feljutott az NB3-ba sorsolás útján.
  • A Wikipedia szerint Lipóton mindössze 716 fő lakik. Milyen célotok van az NB3-ban, illetve a Magyar Kupában? Meddig juthat el egy ilyen kis település csapata?
  • A bajnokságban a legfőbb célunk igazából nem is a helyezés, hanem a megvalósított elképzelés, amit az edzőnk a csapatra szabott, bár ez a 3. hely újonc csapatként nagyon jónak mondható és szeretnénk, ha ez minél tovább kitartana. A Magyar kupában pedig szeretnénk meglepetést, meglepetéseket okozni, ameddig csak lehet.
  • Nagyjából hány néző volt a Zalaegerszeg ellen?
  • Kb. 500-600 néző volt, ami egész jónak mondható.
  • Korán, már a 6. percben vezetést szereztetek. Milyen volt a mérkőzés képe? Melyik csapatnak volt több helyzete?
  • Úgy gondolom, hogy próbáltunk végig dominálni, ami szerintem nagy részben sikerült is. Szerintem kiegyenlített volt a mérkőzés helyzetekben, de ami nálunk gól lett, a másik oldalon nem.
  • Az 51. percben Barczi Dávidot kiállították a Zalaegerszegből. Mi történt pontosan?
  • Barczi Dávidnak az első félidőben volt egy szabálytalansága, ami után megkapta az első sárga lapját, majd a 2. félidőben egy vitatható műesés miatt megkapta a második sárga lapját és a kiállítás sorsára jutott.
  • Hogyan estek a gólok?
  • A góljainkat kidolgozott, illetve kipattanó helyzetek előzték meg.
  • Reálisnak látod a 3-1-es győzelmeteket?
  • Abszolút reálisnak értékelem ezt a győzelmet.
  • Jövő hét szerdán visszavágó. Meglesz a továbbjutás Zalaegerszegen?
  • Nagyon nehéz mérkőzésnek nézünk elébe, mégiscsak idegenbe fogunk játszani a ZTE Arénában, de úgy gondolom, hogy egy gólt minimum szerezni fogunk és örülhetünk majd a tovább jutásnak és a 8 közé kerülésnek.