Az NB3-ba való feljutással történelmet írtak a Körösladányi MSK labdarúgói. A bajnokság első fordulójában Ilyés Tamás mesternégyest ért el

Történelmet írtak a Körösladányi MSK labdarúgói, hiszen soha egyetlen „ladányi” csapat sem szerepelt még Nemzeti Bajnokságban. Az NB3-ban történő indulási lehetőség az egyesület 100 éves történetének legjelentősebb eredménye. A harmadosztályra való készülés kapcsán olyan beruházások kerültek megvalósításra, illetve eszközök kerültek beszerzésre, amelyek hosszú távon biztosítják a sportág jövőjét a településen és magukban hordozzák a fejlődés lehetőségét. A Körösladányi MSK az NB3 Közép csoportjába kapott besorolást. 4 forduló elteltével 5 pontja van és jelenleg a 20-as mezőny 12. helyén áll. A bajnokságot 5-1-es győzelemmel nyitották.

Interjút készítettünk Ilyés Tamással, aki olyan mértékben tevékeny részese volt a győzelemnek, hogy 4 alkalommal is az ellenfél hálójába talált.

• A nyáron kerültél a Körösladányhoz, korábban évekig a Békéscsaba labdarúgója voltál. Milyen sikerekben volt ott részed?
  • Békéscsabán nagyrészt a 2. csapatnál kaptam lehetőséget. Talán az volt a legnagyobb siker, hogy a 2017/2018-as szezonban az NB2-es keret tagja lehettem, és 3. helyen zárt a csapat.
  • Miért váltottál?
  • Úgy gondolom, hogy az NB3-ban több játéklehetőséget fogok kapni.
  • Remekül mutatkoztál be újdonsült csapatodban, rögvest 4 gólt lőttél az első fordulóban a Majosi SE ellen. Rúgtál már valaha mesternégyest?
  • Igen, még a Megye 1-es bajnokságban.
  • Miként estek a találatok?
  • Mind a 4 gólt a 16-oson belülről lőttem.
  • A Majosi SE elleni 5-1-es győzelmet követően a Monor majd a Dabas ellen is 1-1 pontot szereztetek. Remek kezdés ez egy újonc csapattól. Mennyire voltatok elégedettek?
  • Maradt bennem hiányérzet, úgy gondolom mind a 3 meccs nyerhető volt.
Fotók: Körösladány MSK
  • Az elmúlt vasárnap Dunaújvárosban meccseltetek. A 38. percre már 3-0-s hátrányba kerültetek. Később ugyan sikerült szépítenetek, de az 59. percben még 4-1 szerepelt az eredményjelzőtáblán. Mi volt az oka a rossz kezdésnek?
  • Az első félidőben nem találtuk meg az összhangot, nem birtokoltuk a labdát, kapkodó volt a játékunk.
  • Ezt követően feljöttetek 4-3-ra, és még volt 6 perc a mérkőzésből. Volt esélyetek az egyenlítésre?
  • A lefújás előtti másodpercekben a 16-oson belül pattogott a labda, a belső védőnk el is tudta azt fejelni, de sajnos kapu mellé ment.
  • Mit vársz magadtól és a Körösladánytól ebben a bajnoki évben?
  • Szerintem itt egy nagyon jó csapat van, tetszik a közösség.
  • Vasárnap egy másik újoncot a Szegedi VSE csapatát fogadjátok. Mire számítasz ellenük?
  • Ha odatesszük magunkat és úgy játszunk, mint eddig, akkor úgy gondolom hogy nem lehet probléma.