A vége úgy alakult, hogy maradt izgalom a visszavágóra, de Mayer János a Ménfőcsanak továbbjutására számít

Az egyik legerősebb ellenfelet, az SBTC csapatát kapta az osztályozóra a Ménfőcsanak. Győr egyik városrészének együttese már 3-0-ra is vezetett a Salgótarján ellen.

• Veretlenül nyertétek meg a Győr-Moson-Sopron megyei első osztályú bajnokságot, végig nagy versenyben a Lipót labdarúgócsapatával. Hiába lettetek bajnokok, egy osztályozó is várt rátok. Mi volt az első reakciód a sorsolás után?
  • Valóban, veretlenül nyertük meg a bajnokságot és végig nagy csatában voltunk a Lipót SE csapatával. Rengeteg energiánk volt az elmúlt 2 évben, amatőr szinten mindent megnyertünk. Tavaly Amatőr Kupa győzelem, helyi kupa. Most pedig természetesen nagyon örültünk a bajnoki címnek, de az igazi csakis a feljutás lenne. Tisztában vagyunk vele, hogy egy nagy tradicionális klub ellen kell felvenni a versenyt, hiszen az STBC ilyen. Amúgy sem gondoltam, hogy könnyű ellenfél lenne.
  • Miként tudtatok felkészülni belőlük?
  • Természetesen próbáltunk információt szerezni az ellenfélről, de amíg nem játszottunk, nem láttam őket, addig nem volt megfogható képem róluk.

• Az első 30 perc után háromgólos előnybe kerültetek. Utólag persze könnyen vagyunk okosak, de akár rá is ülhettetek volna az eredményre.
  • Az első félidő 3-0 volt ide. A 48. percben a jobb oldalon erősen vitatható körülmények között néma maradt a játékvezető sípja, pedig a szélsőnk kilépett és egyedül vezethette volna a kapusra a labdát. Véleményem szerint járt volna a piroslap az ellenfél játékosának, s ráadásul rögvest ezt követően, ebből adódóan kaptuk a gólt. De most már mindegy. Nem szoktam bánkódni olyan dolog miatt, amin már nem lehet változtatni, pedig 4-1 után belőhettük volna az ötödik gólunkat is, de nem tettük, a végén pedig visszajött a meccsbe a SBTC.

Fotók: Esk Ménfőcsanak Foci  Facebook oldal

• Az idegenben lőtt gólok miatt koránt sem lefutott a továbbjutás. Mennyire voltál elégedett a csapat játékával és az eredménnyel?
  • Az előny nálunk van. Azért csak rúgtunk 4 gólt. Igen a 2 kapott soknak tűnik, de mint korábban mondtam, úgysem lehet rajta változtatni. A csapat mindent megtett.
  • Mely játékosok nyújtották a legjobb teljesítményt?
  • Elégedett vagyok mindenkivel, külön nem nagyon szoktam kiemelni senkit sem. Mindenkinek megvan a maga szelete benne.
  • Mit vársz a visszavágótól?
  • Nagyon jó hangulatú, nagytempójú mérkőzést várok és természetesen győri továbbjutást, de biztos, hogy nagyon meg kell dolgozni érte.
  • Mikor keltek majd útra, és fogtok-e szurkolói buszt-buszokat indítani?
  • Szombat reggel. Úgy ítéltem meg, hogy nem szeretném kizökkenteni a játékosokat megszokott környezetükből. Kényelmesen fogunk utazni így is. Tervezünk buszt, vagy akár igény szerint több buszt is indítani. Remélhetőleg sokan elkísérnek bennünket.